مقدمه

در این محتوا ما قصد داریم در مورد عمل بینی صحبت کنیم. همچنین سعی داریم بهترین جراح بینی را به شما معرفی کنیم. پیش از آن که به معرفی عمل بینی و چگونگی انجام آن بپردازیم بر خود لازم می دانیم کمی در مورد اهمیت بینی در زیبایی صورت و چهره ی افراد صحبت کنیم. به طور کلی باید بگوییم برای داشتن یک چهره ی زیبا و ایده آل فرد باید یک سری ویژگی های خاص را در صورت خود داشته باشد. به طور مثال وجود تقارن در صورت از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین یکی از مهمترین این ویژگی ها داشتن یک بینی مناسب و هماهنگ با دیگر اجزای صورت می باشد. با ما تا پایان این محتوا همراه باشید تا در مورد عمل بینی و ویژگی های یک بینی ایده آل مطالبی را ذکر کنیم.

عمل-بینی

بینی ایده آل چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که در قسمت مقدمه ی محتوا نیز اشاره کردیم یک بینی زیبا می بایست با دیگر اجزای صورت هماهنگی داشته باشد. امروزه در جراحی زیبایی بینی از نسبتی به نام نسبت طلایی کمک می گیرند تا بتوانند بهترین زاویه را برای بینی فرد انتخاب کرده و اجرا کنند. در صورتی که شما نیاز به عمل بینی داشته باشید یکی از عواملی که می بایست مورد دقت و توجه پزشک متخصص قرار بگیرد زوایه ی بین لب بالا و نوک بینی است. به این زاویه، زاویه ی بهینه گفته می شود. برای خانم ها بهترین اندازه ی این زاویه حداکثر تا 108 درجه در نظر گرفته شده است. یک جراح و متخصص زیبایی در صورتی که مجرب بوده و مهارت بالا داشته باشد پیش از آن که اقدام به جراحی زیبایی کند تمام این موارد و زوایا را در نظر خواهد گرفت. در گذشته یکی از ویژگی هایی که برای عمل بینی به عنوان یک شاخص در نظر گرفته می شد، داشتن نوک صاف و تیز مانند بود. در واقع با این ویژگی به راحتی افرادی که عمل بینی انجام داده  بودند را میشد شناسایی کرد. اما امروزه وضعیت نسبت به گذشته کاملا متفاوت شده است. به گونه ای که پزشک متخصص سعی دارد برای هر فرد که خواهان عمل بینی است با توجه به فرم صورت بهترین شکل را برای بینی او انتخاب کند. در واقع امروزه هدف از عمل بینی افزایش هماهنگی بینی جراحی شده با دیگر اجزای صورت می باشد. در ارتباط با آن چه ذکر کردیم لازم است اشاره کنیم، پزشک متخصص و تجربه ی او اهمیت زیادی خواهند داشت. به هر حال این پزشک جراح است که می بایست توانایی لازم را برای اجرای آن چه مد نظر شما است را داشته باشد. در این باره توصیه ی ما به شما دکتر عباس نوروزی است. دکتر عباس نوروزی به واسطه ی مهارت و تجربه ی بالای خود شما را در رسیدن به آن چه در نظر دارید به خوبی یاری خواهد داد.

بینی ایده ال

 

 

برخی موارد که در / می بایست مورد توجه قرار بگیرند

در عمل بینی توجه به جنسیت اهمیت زیادی دارد. قطعا زوایا و ویژگی های صورت یک مرد با صورت یک زن بسیار متفاوت خواهند بود. بنابراین پزشک به کمک مهارت خود می تواند بهترین فرم بینی برای صورت یک مرد و برای صورت یک زن تشخیص دهد. طبیعی است که در خانم ها بینی نازک تر و باریک تر از آقایان باشد. بنابراین حین عمل بینی برای آقایان، پزشک باید به این نکته توجه داشته باشد. همچنین بینی خانم ها کوتاه تر از بینی آقایان است. از طرفی برخی از جراحان زیبایی معتقدند در جراحی های زیبایی صورت همواره باید به نژاد و قومیت افراد توجه داشت و نباید صورت را به گونه ای تغییر داد که ویژگی های قومیتی موجود در صورت فرد به طور کلی محو شوند. همچنین حین عمل بینی و هر جراحی زیبایی دیگری می بایست عرف جامعه را همواره در نظر گرفت.

جراحی زیبایی بینی

 

انواع بینی و عمل بینی

 

اگر شما قصد دارید برای عمل بینی اقدام کنید، ضرورت دارد پیش از آن، نوع بینی خود را شناخته و سپس به پزشک و جراح مراجعه کنید. نوک بینی شما ممکن است خیلی باریک و افتاده باشد به گونه ای که فاصله ی بین نوک بینی تا لب بالایی شما خیلی کمتر از حد معمول به نظر برسد. در این صورت شما به عمل بینی نیاز خواهید داشت. همچنین بینی شما ممکن است خیلی پهن باشد که در این صورت احتمالا گوشتی خواهد بود. از طرفی بینی ممکن است دارای قوز بزرگ یا فرورفتگی زیادی باشد به گونه ای که کاملا مشهود و مشخص است. علاوه بر موارد گفته شده ممکن است بینی شما فقط دارای پره های بزرگ و گشاد باشد که به هر حال نیاز به عمل بینی پیدا می کنید. انواع عمل بینی را می توان به دو دسته ی مختلف تقسیم نمود. عمل بینی باز و بسته. با صلاحدید پزشک و این که کدام مورد برای بیمار عملکرد بهتری خواهد داشت، نوع عمل زیبایی بینی انتخاب خواهد شد.

 

 هماهنگی بینی با دیگر اجزای صورت